Jak się zachować, gdy zatrudnię detektywa?

Jak współpracować z detektywem

Sytuacja wymagała zatrudnienia detektywa. Umowa zawarta i podpisana. Jak się dalej zachować? Co robić? Ten wpis ma na celu pomóc Ci zrozumieć jak patrzeć na czas współpracy z detektywem. Miej świadomość, że praktyki z seriali o detektywach nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Sceny takich programów pokazują jak klient prowadzi obserwację razem z detektywami, montuje w mieszkaniu kamery. Taki obraz wypacza twoje myślenie. Rzeczywistość to nie serial.

Pierwszy kontakt

W większości przypadków to może być Twój pierwszy kontakt z tego typu usługami. Zawarcie umowy i odpowiednie przygotowanie Cię przez detektywa upewni Cię, że trafiłeś do profesjonalisty. W rozmowie z detektywem nie możesz zatajać faktów, wymyślać, manipulować. Detektyw wyczuje, ze coś ukrywasz. Sama sytuacja w jakiej jesteś podejmując wizytę w biurze detektywistycznym już jest pełna emocji i napięcia. Detektyw podchodzi do Twojej sprawy z empatią, wspierając Cię nie tylko swoją wiedzą fachową.

foto: Unsplash.com

Dyskrecja w działaniach

Po podpisaniu umowy i rozpoczęciu czynności detektywistycznych zachowaj dyskrecję. Umowę odpowiednio zabezpiecz tak aby nie została zauważona np. przez męża lub osoby postronne. Ujawnienie tego dokumentu i sam fakt, że istnieje już daje jednoznaczny sygnał ostrzegawczy znalazcy. Dyskrecja ochroni detektywa i Ciebie oraz wspólny cel. Nie afiszuj się, nie rozpowiadaj, nie ujawniaj nikomu nic co może zdemaskować działania zlecone detektywom. Umowę dyskretnie schowaj, a numer telefonu, kontakty z detektywem staraj się dyskretnie kamuflować pod przykrywką np. Wujka Zdzicha w kontaktach. Aby w czasie wykonywanych czynności nie zostały ujawnione Twoje zamiary i czynności jakie ma wykonać detektyw.

Rady detektywa

Dobry detektyw poinstruuje Cię jak się zachować. Przykładowo na spotkaniu ze mną udzielę Ci wskazówek jak będzie wyglądał nasz kontakt, jak się będziemy kontaktować i kiedy. Jeżeli jest potrzeba podpowiem np. jak pewne rzeczy samodzielnie udokumentować. Mając świadomość, że w Twojej sprawie detektyw rozpoczął czynności zachowuj się tak samo jak wcześniej. Twoje zachowanie nie może odbiegać od codzienności. Podejmujesz te same aktywności, rutynowo nie dopytujesz zbyt nachalnie „figuranta” o plany, nie poruszasz tematów dotyczących sprawy w jakiej działa detektyw. Każdy taki ruch może podnieść stopień czujności figuranta, a ten z kolei będzie się bardziej kontrolował co może utrudnić czynności.

Detektyw w terenie i co dalej?

Detektyw wykonuje właśnie czynności w twojej sprawie. Z doświadczenia wiem, że zerkasz na telefon co chwilę i myślisz kiedy zadzwoni detektyw? Kusi Cię zadzwonić zapytać co się dzieje. To duży błąd oraz niepotrzebne ryzyko. Podczas działania zachowaj spokój i umiar w kontakcie z detektywem. Są wyjątki od reguły również w tej sytuacji. Jeżeli coś istotnego dla sprawy Ci się przypomniało lub jeżeli mamy sytuację dynamiczną i ta sytuacja wymaga niezwłocznego kontaktu z detektywem to to robimy. Np. Wyjście figuranta, zmiana jego planów.

Kontakt detektywa z klientem

Powstrzymaj się od telefonów co godzinę i uznaj zasadę, że to detektyw wykona telefon do Ciebie. Detektyw podczas czynności jest skupiony na sytuacji. Profesjonalny detektyw zarejestrowane fakty ujawni Ci dopiero po zakończeniu czynności np. danego dnia, jak nie po zakończeniu zlecenia. Są sytuacje, gdy klient wpada w furię, złość, agresję, płacz kiedy dowiaduje się jakie są ustalenia. Sam fakt już utrudnia klientom naturalne zachowanie, gdy wiedzą, że partner np. zdradza. Najlepszym wyjściem jest oczekiwanie na kontakt detektywa jednocześnie kontrolując emocje.

Czynności na własną rękę

Ten punkt celowo opisałem osobno ponieważ może zniweczyć plany i utrudnić lub uniemożliwić czynności. Jeżeli na Twoje zlecenie detektyw wykonuje czynności pozostajesz w cieniu, ale z czujnością. Nie podejmujesz żadnych kroków. Nie jeździsz za “figurantem”, nie podsyłasz kolegów i znajomych do obserwacji, nie instalujesz GPS, nie szukasz dokumentów, nie przeglądasz zawartości komputera np. męża podejrzanego o zdradę. Każde takie działanie bez wiedzy detektywa stwarza ryzyko zdemaskowania podejmowanych czynności. Podczas czynności detektywistycznych każdy krok własnej aktywności w poszukiwaniu dowodów skonsultuj z detektywem. To zdecydowanie poprawi kontakt i wspólną komunikację. Profesjonalny detektyw postawi Ci granice. Uwierz mi dobrze to świadczy o zatrudnionym detektywie.

Cierpliwość do potęgi

Cierpliwość jeszcze raz cierpliwość. W pracy detektywa liczy się skupienie i cierpliwość. Klient również powinien się uzbroić w cierpliwość i czekać. Po wykonanych czynnościach detektyw poinformuje Cię jak toczą się czynności w twojej sprawie. Na koniec otrzymasz pisemne sprawozdanie z czynności oraz zebrany materiał dowodowy. Zdjęcia, filmy, nagrania, screeny, etc.

foto: Unsplash.com

Detektyw do usług

W powyższym artykule przybliżyłem Ci jak się zachować, czego oczekiwać gdy zatrudnisz detektywa. To podstawowe informacje które pomogą Ci i detektywom na skuteczną współpracę. Myślę, że ten artykuł utwierdza Cię w przekonaniu: Gdy człowiek milczy więcej słyszy.

Detektyw DDCS do usług!

BEZPŁATNA KONSULTACJA

DYSKRETNA KONSULTACJA TELEFONICZNA Z DETEKTYWEM W TWOJEJ SPRAWIE

zlecenie detektywistyczne

od kontaktu do realizacji

Wykonaj pierwszy krok i skontaktuj się z nami zadzwoń lub napisz wiadomość!

telefon, email
termin spotkania
opisujesz sprawę
planowanie i kosztorys
zawarcie umowy
wykonanie zlecenia
przekazanie raportu

współpraca

Partnerstwo w biznesie

Detektyw DDCS CENTRUM zaprasza do współpracy przedsiębiorców, ekspertów, kancelarie radców prawnych, kancelarie adwokackie.